FAQ czyli najczęściej zadawane pytania

Standardowy dom o powierzchni mieszkalnej ok. 150 m2 ma ok. 500 do 550 m2 powierzchni ścian do tynkowania, co zajmuje nam mniej więcej 1 do 1,5 tygodnia czasu.
Średnie zużycie wody to ok. 1000 litrów na 100 m2 (kubik) w przypadku tynków gipsowych. Jeśli chodzi o tynki cementowo-wapienne to zużycie wody jest zdecydowanie mniejsze i wynosi ok. 500 litrów na 100 m2.
W zależności od pogody, temperatury i wilgotności powietrza ok. 2 – 4 tygodnie. Uzależnione jest w głównej mierze o jakiej porze roku wykonujemy tynki – w okresie letnim szybko; wczesna wiosna, późna jesień zdecydowanie dłużej.
Minimum 8 mm, maksymalnie do momentu wypionowania ścian.
Do zasilenia agregatu niezbędny jest prąd trójfazowy. W prądzie trójfazowym czyli w sile , gniazda i wtyki są – 5-bolcowe. Gniazda i wtyki prądu trójfazowego występują w wersjach 16A i 32A

  • 3 bolce – 3 fazy
  • 1 bolec – przewód neutralny
  • 1 bolec – przewód ochronnyGniazda i wtyki prądu trójfazowego występują w wersjach 16A i 32A
  • optymalne do pracy maszyny: 25A C – zwłoczne, przy min. 25A
  • dopuszczalne do pracy maszyny: 25B C – zwłoczne, przy min. 25A

Max pobór: 7 KW

Do pracy maszyny niezbędne jest zapewnienie dojścia bieżącej wody – wskazane ciśnienie 2,5 bara. W przypadku gdy jest ono niższe, nie stanowi to dla nas problemu, ponieważ dysponujemy dodatkowymi urządzeniami tłocząco – pompującymi, które zapewnią bezproblemową pracę agregatu tynkarskiego.
Najlepiej aby były zamontowane okna. Pozwala to na dokładne obrobienie szpalet podczas tynkowania. Poza tym jeśli były wcześniej montowane kaloryfery, należy je bezwzględnie zdemontować.
W pomieszczeniach bezwzględnie musi panować temperatura powyżej 5 stopni, zarówno podczas prac jak i schnięcia.

W okresie jesienno-zimowym nasza firma używa profesjonalnych nagrzewnic, które pozwalają utrzymać optymalną temperaturę podczas wykonywania tynków gipsowych i cementowo-wapiennych